Fastbind Pureva Smart ™ – automatyczna oklejarka do książek na klej PUR lub EVA


m_Pureva_Smart_Main_2498-800x640Oprawa z wykorzystaniem kleju PUR
x
Opcjonalny zbiornik z klejem EVA
x
Oprawa książek w twardych i miękkich okładkach
x
Bezpieczna, prosta i czysta w użyciu
x
Zautomatyzowane frezowanie grzbietu – PGO Microcut
x
Zautomatyzowana aplikacja kleju i zacisk grzbietu
x
Wymienne zbiorniki na klej PUR lub EVA
x
Świetlna kurtyna bezpieczeństwa
x
Zestaw kompatybilny ze stołami montażowymi typu Fastbind Casematic, prasami do wygniatania rowków w oprawach twardych Fastbind Presso / Pressomatic i urządzeniami bigującymi Fastbind.
x
Fastbind Pureva Smart to kompletne, kompaktowe stanowisko do oprawiania książek w miękkich i twardych okładach w rozmiarach sięgających formatu A3. Dzięki elektronicznej kontroli temperatury i opatentowanemu systemowi wymiennych zbiorników, w maszynie Pureva Smart można stosować do oprawiania książek, różne rodzaje termo-topliwych klejów, a zwłaszcza klejów poliuretanowych (PUR) i standardowych klejów typu „hot-melt”, wytwarzanych na bazie etylenu i octanu winylu (EVA). Zastosowana w maszynie, inteligentna automatyzacja, zapewnia optymalną konfigurację nastaw dla każdego rodzaju kleju i oprawianego materiału, dzięki czemu każdy operator zawsze uzyskuje najlepszą możliwą jakość oprawy. Klejenie PUR-em gwarantuje niezwykłą siłę wiązania trudnych do sklejania materiałów (papierów powlekanych, kredowanych o większej gramaturze), ale w oprawach standardowych, Pureva Smart zapewnia również najlepszą możliwą jakość wiązania za pomocą kleju EVA

x
Funkcje i parametry techniczne

Bez tytułux
Inteligentna automatyzacja

Proces klejenia jest znacznie ułatwiony dzięki wykorzystaniu automatyzacji. Operator wprowadza parametry książki ze wstępnie zdefiniowanymi programami za pomocą intuicyjnego interfejsu użytkownika na 7-calowym kolorowym cyfrowym ekranie dotykowym: rodzaj okładki, rodzaj papieru, format. Dzięki tym informacjom urządzenie dostosowuje się automatycznie, aby uzyskać jak najlepsze efekty klejenia. Operator kontroluje wszystkie krytyczne kroki, aby wykonana oprawa była jak najlepszej  jakości. Funkcje frezowania, klejenia i zacisku są zautomatyzowane w celu zapewnienia precyzji i powtarzalności oprawy, ale także dla wygody i komfortu użytkowania. Pureva Smart automatycznie oblicza optymalną prędkość i liczbę cykli dla etapów frezowania i klejenia, a także czas i siłę zacisku dla każdej książki według jej formatu, grubości i rodzaju okładki.
Szybkie automatyczne czyszczenie

Konstrukcja urządzenia umożliwia łatwe i szybkie czyszczenie lub wymianę zbiornika z klejem, nawet dla niezbyt doświadczonych użytkowników. Dzięki załączanej funkcji czyszczenia, Pureva Smart potrzebuje tylko kilku minut na opróżnienie i wyczyszczenie zbiornika kleju PUR.

Obejrzyj krótki film obrazujący opróżnianie aplikatora kleju
x
Fastbind Pureva Smart to w pełni wyposażona, ergonomiczna stacja robocza. Ten kompaktowy, cichy, czysty i bardzo bezpieczny w pracy zestaw, pasuje do każdego nowoczesnego środowiska drukowania cyfrowego lub usługowego punktu poligraficznego. Został zaprojektowany w celu zapewnienia najlepszej możliwej jakości oprawy. Niezawodny i solidny, gwarantuje jakość i produktywność w przystępnej cenie inwestycji – to idealne rozwiązanie dla realizacji wszystkich twoich potrzeb wykończeniowych w zakresie realizacji na żądanie krótkich do średnich serii wydawniczych.
x

Obejrzyj krótką animację obrazującą podstawowe funkcje maszyny

x

Pureva Smart - tabela
x

Obejrzyj krótki film obrazujący oprawę w okładkę miękką

Obejrzyj krótki film obrazujący oprawę w okładkę twardą
x