Fastbind Pureva Neo ™ – maszyna do oprawy dużych formatów klejem PUR lub EVA


m_Neo_Main_1332-800x640Oprawa z wykorzystaniem kleju PUR lub EVA
x
Oprawa książek w twardych i miękkich okładkach
x
Prosta w obsłudze i regulacji
x
PGO Microcut – bezpyłowe frezowanie grzbietu
x
Wymienne kartridże z klejem
x

Maszyna kompatybilna ze stołami montażowymi typu Fastbind Casematic, prasami do wygniatania rowków w oprawach twardych Fastbind Presso / Pressomatic i urządzeniami bigującymi Fastbind.
x
Fastbind Pureva Neo to kompleksowe rozwiązanie do wysokiej jakości produkcji książek w miękkich i twardych okładkach, z wykorzystaniem kleju PUR i EVA. Ta, niezwykle prosta w obsłudze oklejarka do książek, stwarza każdemu możliwość wykonywania najwyższej jakości opraw introligatorskich z udziałem kleju PUR, przy relatywnie niskiej inwestycji i kosztach. Umożliwia wykonywanie szerokiej palety różnorodnych prac bez konieczności regulacji maszyny przy zmianie rodzaju papieru, formatu i grubości wykonywanej oprawy.

x

Funkcje i parametry techniczne
x

PGO Microcut - nowa głowica frezująca

Nowy, opatentowany mechanizm aplikacji kleju
W tradycyjnych maszynach na klej PUR, bieżąca obsługa i konserwacja jest kosztowna i czasochłonna, co utrudnia proces produkcyjny i stwarza problemy w planowaniu, a tym samym dotrzymywaniu terminów zleceń. Zastosowany w maszynach Pureva Neo, innowacyjny system aplikacji kleju jest łatwy do czyszczenia i przystosowany do szybkiej zmiany na inny rodzaj kleju. Ekonomiczne, wymienne kartridże umożliwiają wymianę zasobnika z klejem PUR na EVA w kilka sekund. Elektroniczna kontrola temperatury kleju sterowana pojedynczym przyciskiem zmienia nastawy maszyny w zależności od rodzaju stosowanego kleju.

x
PGO Microcut – nowy system bezpyłowego frezowania papierów powlekanych

Maszyna klejąca Fastbind Pureva Neo jest wyposażona w innowacyjną głowicę frezującą Fastbind PGO Microcut. Zapewnia ona wykonanie optymalnych mikro-nacięć, które umożliwiają efektywną penetrację kleju wewnątrz włókien papierowych i tym samym znacząco zwiększają moc sklejenia. W przeciwieństwie do innych, tradycyjnych metod frezowania system PGO Microcut efektywnie otwiera włókna papierowe dla lepszej absorpcji kleju, nie generuje przy tym hałasu i nie wytwarzania w procesie frezowania nadmiernych ilości uciążliwego pyłu papierowego.

x

Obejrzyj krótką animację obrazującą podstawowe funkcje maszyny

Obejrzyj film obrazujący oprawę w okładkę miękką

Obejrzyj film obrazujący oprawę w okładkę twardą

 

Pureva Neo - tabela
x