Nowości w ofercie maszyn Fastbind


Fastbind Pureva Smart ™ – kompaktowe stanowisko do klejenia PUR-em małych nakładów !x

m_Pureva_Smart_Main_2498-800x640

x
Fastbind Pureva Smart to kompletne, kompaktowe stanowisko introligatorskie do wykonywania opraw klejowych książek zarówno w miękkich jak i w twardych okładkach, o formatach sięgających A3. Dzięki elektronicznej kontroli temperatury kleju można stosować w oprawach różne rodzaje klejów termo-topliwych, a w szczególności poliuretanowe kleje PUR oraz standardowe, wytwarzane na bazie etylenu i octanu winylu, kleje typu EVA.  Ta niezwykle prosta w obsłudze, zautomatyzowana stacja robocza zapewnia komfort pracy operatora i po wprowadzeniu na ekranie dotykowym parametrów oprawy, dostosowuje własne ustawienia dla osiągnięcia jak najlepszego efektu klejenia. Funkcje frezowania, aplikacji kleju i zacisku są zautomatyzowane – maszyna sama ustala optymalną dla danej oprawy liczbę cyklów frezowania i aplikacji kleju oraz ustala optymalną dla danej oprawy siłę i czas zacisku sklejanego grzbietu. Ponadto, dzięki automatycznej funkcji czyszczenia, opróżnienie i wyczyszczenie zbiornika z klejem PUR zajmie tylko kilka minut.
x
Pureva Smart przy relatywnie niskiej inwestycji i kosztach, zaspokoi wszystkie potrzeby w zakresie wykonywania perfekcyjnych opraw introligatorskich, przy czym koszty oprawy są konkurencyjne do tych, które aktualnie generowane są w rozwiązaniach przemysłowych!
xx

Dowiedz się więcej o technologi PUR & EVA oglądając filmy prezentacyjne z udziałem modelu Pureva XT


Fastbind Pureva Neo ™ – udoskonalona wersja modelu XT na klej PUR lub EVA

m_Neo_Main_1332-800x640x
Fastbind Pureva Neo to udoskonalona wersja modelu XT, który był kolejnym ewolucyjnym krokiem w rozwoju technologii Fastbind i wynikiem wieloletnich doświadczeń w produkcji wysokiej jakości maszyn na klej typu EVA. Nowa Pureva Neo stwarza każdemu możliwość wykonywania najwyższej jakości opraw introligatorskich z udziałem kleju PUR, przy wyjątkowo  niskiej inwestycji i kosztach. Ta prosta w obsłudze, kompaktowa maszyna klejąca, zaspokoi wszystkie potrzeby w zakresie wykonywania perfekcyjnych opraw introligatorskich, przy czym koszty oprawy są konkurencyjne do tych, które aktualnie generowane są w rozwiązaniach przemysłowych! Unikalne cechy konstrukcyjne maszyny umożliwiają wykonywanie z jej udziałem opraw książek zarówno w miękkich, jak i twardych okładach, książek o różnych grubościach i formatach! Maszynę wyposażono w prosty i szybki system umożliwiający zmianę rodzaju stosowanego kleju. Wymienne kartridże – aplikatory kleju, umożliwiają taką szybką zmianę i w zależności od potrzeb, można stosować w oprawach zarówno standardowy klej typu EVA, jak i niezwykle mocny, poliuretanowy klej PUR. Nowy, udoskonalony konstrukcyjnie system bezpyłowego frezowania grzbietu PGO Microcut w połączeniu z możliwościami aplikacji klejów PUR lub EVA, zdecydowanie zwiększają jakość wykonanej oprawy i generują przewagę nad innymi, konkurencyjnymi technologiami !
x
Dowiedz się więcej o technologii PUR & EVA oglądając filmy prezentacyjne z udziałem modelu Pureva XT


Fastbind Casematic Smart a46a ™ – stanowisko do wykonywania personalizowanych okładek twardych

a46a + presso

X

Casematic Smart a46a to pierwsze, kompletne stanowisko robocze do produkcji personalizowanych okładek twardych oraz wszelkiego typu opakowań wytwarzanych technologią Fastbind. Zestaw  przeznaczony jest do produkcji  okładek o różnorodnych formatach: od formatu A6 do ponad 476 x 476 mm. Casematic a46a jest w pełni wyposażoną, mobilną stacją roboczą wyposażoną w zestaw blatów i dwóch wysuwanych półek. Proces montażu wspomagany jest poprzez inteligentną automatyzację: regulowana jasność i rozmiar podświetlenia, funkcjonalny stół powietrzny oraz automatyczna sekcja zawijania i zacisku krawędzi okleiny. Stanowisku Casematic a46a to idealna stacja robocza do montażu wszelkiego typu okładek: do książek, fotoksiążek i fotoalbumów, segregatorów, restauracyjnych manu, a także do montażu luksusowych opakowań, etui oraz montażu dekoracyjnych obrazów ściennych. Casematic a46a to idealne rozwiązanie do realizowania krótkich i średnich serii produkcyjnych.

x
Dowiedz się więcej na temat stanowiska Casematic Smart a46a i obejrzyj film prezentacyjny


Fastbind Pressomatic ™ – zautomatyzowana prasa termiczna do wygniatania rowków w oprawach twardych

groove-machine-pressomatic-uni-m
x
x
x
Fastbind Pressomatic to zautomatyzowane urządzenie do tworzenia najwyższej jakości profilu grzbietu książek w twardej oprawie. Pressomatic jest prostą w obsłudze, termiczną prasą z regulowaną siłą docisku oraz temperaturą dogrzewanych miejsc. Profil grzbietu podwyższa walory estetyczne książek w twardej okładce, a wygniatane z udziałem urządzenia Pressomatic, charakterystyczne dla oprawy twardej rowki są symetryczne i powtarzalne.
x
x
x
x

Dowiedz się więcej na temat prasy termicznej Fastbind Pressomatic i obejrzyj film prezentacyjny