Maszyna klejąca Fastbind EVA XT™

perfect-binder-eva-xt_uni-mx
x
x
Fastbind EVA XT to kolejny w ofercie model maszyny klejacej do wykonywania opraw introligatorskim standardowym klejem EVA. Tak jak reszta maszyn w ofercie Fastbind maszyna służy do wykonywania opraw zarówno w miękkich jak i twardych okładkach. Z jej udziałem można wykonywać oprawy o różnym formacie: od miniaturowych do opraw SRA3 po długim boku, bez konieczności regulacji maszyny przy zmianie formatu i grubości wykonywanej oprawy. W maszynie wykorzstano nowoczesne konstrukcyjne rozwiązania i elementy, które wykorzystano w nowatorskiej, dwusystemowej maszynie PurEva XT. Jak zawsze przy korzystaniu z technologii Fastbind, twoje introligatorskie prace będą łatwe, szybkie i co najważniejsze, rentowne!
x
x
x
Prosta w użyciu
EVA XT nie wymaga czasochłonnych regulacji przy zmianie formatu sklejanych książek. Sama też dostosuje się do grubości sklejanego pliku i można łatwo wykonać z jej udziałem oprawę plików  od 1 do 1000 kartek*.

x

eva-binder-eva-xt-glue-cartridge-uni-m

Precyzyjna aplikacji kleju
Nowatorska konstrukcja aplikatora kleju zapewnia jego precyzyjne nałożenie na klejony grzbiet i wyregulownia optymalnej dla twoich potrzeb temperatury kleju. Ustawiona temperatura ulega nieznacznym tylko whaniom co zapewnia optymalną siłę i jakość klejenia. Większy i bardziej ergonomiczny uchwyt aplikatora kleju ułatwia jego przesuwanie, co zwiększa komfort pracy z maszyną.

x

New PGO Microcut roughener

PGO Microcut – nowy system frezujący dla papierów powlekanych
Maszynę Fastbind PUREVA XT wyposażono w nowy moduł frezujący PGO Microcut. Zapewnia on wykonanie optymalnych mikro-nacięć, które umożliwiają efektywną penetrację kleju wewnątrz włókien papierowych i tym samym znacząco zwiększają moc sklejenia. W przeciwieństwie do innych, tradycyjnych metod frezowania system PGO Microcut efektywnie otwiera włókna papierowe dla lepszej absorpcji kleju, nie generuje przy tym hałasu i nie wytwarzania w procesie frezowania nadmiernych ilości uciążliwego pyłu papierowego.
x
x

Dane techniczne - EVA XT

Zobacz film – oprawa w twardą okładkę:

Zobacz film – oprawa w miękką okładkę: