Laminatory Excelam


W uzupełnieniu naszych propozycji w zakresie dostawy maszyn do wykonywania oprawy klejowej systemem FASTBIND informujemy, że realizujemy także zamówienia na laminatory przeznaczone do jednostronnego foliowania – zabezpieczenia zadruku na kartonach i papierze samoprzylepnym służących w technologii Fastbind do wykonywania personalizowanych, miękkich lub twardych okładek książek.
x

Excelam 355Qx
Laminatory wyposażone są w gorące wałki pokryte silikonem. Standardowo przeznaczone do wykonywania laminacji na gorąco lub na zimno z udziałem folii o grubościach od 32 do 250 mic. Posiadają także możliwość laminacji folią konfekcjonowaną, wykonywania „cromalinów”, a także naklejania na karton piankowy (szczelina robocza regulowana – do 5 mm). Maksymalna szybkość laminacji to 1,6 m / min. Laminatory wyposażone są w przełącznik zmiany kierunku obrotu wałków, mikroprocesorową kontrolę temperatury i szybkości pracy, nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym oraz wygodny w obsłudze układ regulacji docisku wałków i naprężenia folii. Zasilanie: 220-230V / 50Hz.
x

Za pomocą wyżej scharakteryzowanych urządzeń można także wykonywać jednostronne foliowanie kartonu przeznaczonego na okładkę miękką książki lub foliowanie zadruku na papierze samoprzylepnym, stanowiącym w technologii Fastbind przyszłą okleinę okładki twardej. Za pomocą specjalnych, nylonowych folii laminacyjnych (błyszczącej i matowej), można z doskonałym skutkiem wykonywać foliowanie trudno poddających się temu procesowi wydruków laserowych.
x

Excelqam 355Q z wysięgnikami                              Excelqam 355Q z wysięgnikami_1
x

W przypadku foliowania wydruków laserowych nie zawierających większych obszarów pokrytych tonerem lub cyfrowych wydruków atramentowych, można wykonywać foliowanie z udziałem standardowej, błyszczącej lub matowej, polipropylenowej folii laminacyjnej. Przystosowanie laminatorów do takiego procesu (zdjęcia powyżej) polega na zamontowaniu dłuższych wysięgników górnych tak, aby można było zamocować na nich rolki folii o powiększonej średnicy (na oferowanych przez nas rolach mieści się 3000 m bieżących takiej folii).