Maszyna klejąca Fastbind Elite™

Pobierz broszurę informacyjną

 Elitex

x

x

x

Fastbind Elite oferuje niezwykle szerokie możliwości. Za jej pomocą można łatwo i szybko wykonywać oprawy w miękkie i twarde okładki, taśmy samoprzylepne, okładki typu Fastbind, sklejać bloczki z kartkami do wydzierania, itp. Po co kupować wiele różnych urządzeń, jeśli można je zastąpić Fastbind Elite? To idealna maszyna dla drukarni cyfrowych, zakładów poligraficznych i introligatorni, dużych punktów ksero, samodzielnych wydawnictw, zakładów fotograficznych, szkół i uniwersytetów, bibliotek, itp. Końcowym efektem pracy z maszyną jest zawsze doskonale ukształtowany, prostokątny, mocny, a jednocześnie elastyczny grzbiet oprawy.

x

x

x

Easy to use

x
Prosta w obsłudze

Maszyna klejąca Elite Jest prosta w użytkowaniu tak jak biurowa drukarka. Każdy może perfekcyjnie oprawić książki, raporty, itp. w ciągu minuty. Maszyna nie wymaga żadnych regulacji przy zmianie formatu i grubości oprawianej publikacji. Może wykonać oprawy o grubości od 2 do 400 kartek.

x

PGO roughener

Frezowanie – PGO
Fastbind Elite wyposażona jest w unikalny system frezowania grzbietu PGO (paper grain opening). W odróżnieniu od innych systemów frezujących proces ten nie wywołuje hałasu i nie wytwarza pyłu papierowego. Służy otwieraniu włókien papierowych i wentylacji kartek bezpośrednio przed fazą aplikacji kleju. Operator decyduje o ilości cykli frezujących dla jak najlepszego rezultatu oprawy.

x

AKCESORIA

x
Hard cover toolkit

x
Zestaw do zacisku twardych okładek

Opcjonalny zestaw do zacisku twardych okładek zawiera listwę formującą – zaciskową oraz specjalną prowadnicę – zderzak do papieru. Zestaw umożliwia oprawę książek z twardą okładką za pomocą Twojej maszyny Fastbind. Specjalny kształt listwy zaciskowej „wygniata” charakterystyczne dla oprawy twardej rowki i nadaje gotowej książce profesjonalny wygląd.

x

x

Cover trimmer

x
Moduł docinający okładkę

Opcjonalny moduł docinający okładkę jest bardzo prosty w użyciu oraz eliminuje konieczność stosowania dodatkowej, nieporęcznej gilotyny. Wystarczy wsunąć nadmiar okładki w slot, oprzeć blok książki o szynę, a następnie pociągnąć za uchwyt noża rolkowego przesuwając go wzdłuż oprawy aby uzyskać perfekcyjnie dociętą okładkę.
x

x

Dane techniczne - Elite
Zobacz filmy prezentacyjne dotyczące oprawy maszynami klejącymi Fastbind