Fastbind Casematic Smart a46a ™ – zautomatyzowane stanowisko robocze do montażu okładek twardych

m_a46a_cut_8061-800x640

 

 

x
Inteligentna automatyzacja

x
Kompletnie wyposażona, mobilna stacja robocza
x
Optymalny zestaw do wykonywania prac na żądanie i do realizacji średnich serii produkcyjnych
x
Do okładek książek sięgających formatu 476 x 476 mm
x
Stół montażowy kompatybilny z maszynami klejącymi Fastbind oraz urządzeniami typu Fastbind FotoMount i Fastbind BooXTer.
x
Casematic Smart a46a to pierwsze, kompletne stanowisko robocze do produkcji personalizowanych okładek twardych oraz wszelkiego typu opakowań wytwarzanych technologią Fastbind. Zestaw  przeznaczony jest do produkcji  okładek o bardzo małych i bardzo dużych formatach: w niespełna minutę zmontujesz okładkę od formatu A6 do ponad 476 x 476 mm, bez zbytniej straty czasu na regulacje i ustawienia przy zmianie formatu wykonywanych prac. Casematic a46a jest w pełni wyposażoną, mobilną stacją roboczą wyposażoną w zestaw blatów i dwóch wysuwanych półek. Proces montażu jest wspomagany poprzez inteligentną automatyzację. Jasność i rozmiar oświetlanego obszaru można regulować i odpowiednio dopasować do montażu mniejszych lub większych okładek. Odpowiednio skonstruowany stół powietrzny pomaga w pozycjonowaniu okleiny i ułatwia manewrowanie okładką w kolejnych etapach jej montażu. Na stanowisku Casematic a46a, bez trudu zmontujesz nie tylko okładki do książek i segregatorów, ale także luksusowe etui i opakowania, dekoracyjne obrazy na ścianę, czy okładki do fotograficznych fotoalbumów. Casematic a46a to idealne rozwiązanie do realizowanych „na żądanie” wszelkiego typu poligraficznych i nie tylko, prac wykończeniowych realizowanych w krótkich i średnich seriach produkcyjnych.
x

Łatwy, szybki i dokładny proces montażu
Dzięki unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i ergonomicznej budowie stanowiska Casematic Smart a46a, proces tworzenia okładek i różnorodnych opakowań jest intuicyjny: umieść wydrukowany arkusz samoprzylepny na stole, za pomocą regulowanych prowadnic, odpowiednio ustaw tekturki montażowe i pasek grzbietowy okładki, za pomocą gilotyny Ha10 precyzyjnie przytnij naroża okleiny, a następnie zawiń krawędzie w automatycznej sekcji zawijania i zacisku brzegów okleiny. Dzięki precyzyjnie regulowanym prowadnicom, pozycja okładki jest zawsze optymalna, a tekst umieszczony na grzbiecie okładki zawsze ustawiony jest we właściwej pozycji. Opatentowana, automatycznie podnoszona i opuszczana szyna z prowadnicami okładki, zapobiega błędom: tekturki montażowe umieszcza się dokładnie tuż nad okleiną, co w zasadzie zmniejsza do minimum, czyli eliminuje, ryzyko powstawania na montowanej okładce pęcherzyków powietrza. Magnetyczne zderzaki dystansowe pozwalają łatwo i szybko zmienić szerokość szczeliny między pakiem grzbietowym, a tekturkami montażowymi okładki.
x
Inteligentna automatyzacja
Proces tworzenia okładek i opakowań jest jeszcze łatwiejszy dzięki zastosowaniu inteligentnej automatyzacji. Możesz wyregulować jasność światła i wielkości oświetlanego obszaru dla mniejszych lub większych oklein. Zasysające powietrze sekcje blatu roboczego utrzymuje arkusz okleiny na właściwym miejscu co znacznie ułatwia jego precyzyjne pozycjonowanie. Po umieszczeniu tekturek montażowych prowadnice paska grzbietowego są automatycznie podnoszone, a automatycznie załączany stół powietrzny pomaga przesuwać okładkę i podsuwać naroża okleiny do przycinania gilotyną Ha10. Następnie, automatyczna sekcja zawijania i zacisku brzegów okleiny wykona swoją pracę po wsunięciu krawędzi okładki w jej szczelinę roboczą. Precyzyjne i szybkie wykonanie okładki twardej nigdy nie było łatwiejsze!

x

FUNKCJE I PARAMETRY TECHNICZNE
x

case_maker_cd_covers_uni_acase_maker_hard_cover_book_cases_uni_b

Profesjonalne okładki twarde i opakowania na żądanie
Stanowisko Fastbind Casematic Smart a46a jest przeznaczone do montażu okładek twardych od małych do bardzo dużych formatów: produkujesz okładki od A6 do ponad 45 x 45 cm w niespełna minutę, bez straty czasu na skomplikowane ustawiania. Twórz okładki książek, segregatorów, luksusowe etui, dekoracje ścienne lub okładki albumów ze zdjęciami. Casematic a46z to idealne rozwiązanie, które zaspokoi wszystkie twoje potrzeby w zakresie realizacji krótkich i średnich serii produktowych.

a46a + presso

Kompletne rozwiązanie
Fastbind Casematic a46a to w pełni wyposażona stacja robocza z bocznymi i tylnymi prowadnicami paska grzbietowego i tekturek montażowych okładki, gilotyną do docinania naroży okleiny Ha10, zderzakami magnetycznymi i zestawem magnetycznych elementów dystansowych. Wielofunkcyjny, mobilny stojak z zestawem półek i blatów oraz dwoma wysuwanymi stolikami bocznymi, znacznie ułatwi zorganizowanie pracy i umożliwi zgromadzenie w podręcznych miejscach, zapasów materiałów montażowych: tekturek, pasków grzbietowych i oklein. Na bocznych, wysuwanych stolikach można umieścić dodatkowe urządzenia, takie jak: małą maszynę klejącą lub inne urządzenie do oprawy (na przykład BooXTer Duo), mały laminator, małą gilotynę lub Fastbind Presso – urządzenie do wygniatania rowków w okładkach twardych. Można także umieścić ma blacie roboczym, stanowiska, pionową ściankę do montażu technologią Fastbind FotoMount, płasko rozkładających się w oprawie fotoalbumów. Stojak stanowiska ma zamontowane kółka i dzięki temu można łatwo przenieść stację roboczą tam, gdzie jej najbardziej potrzebujesz. Można także przesuwać w przód i w tył górną półkę tak, aby ulokowane nam materiały były podręczne dla operatora. Fastbind Casematic a46a to ergonomiczna i elastyczna stacja robocza, którą łatwo dostosować do własnych potrzeb.
x

ELEMENTY KONSTRUKCYJNE I AKCESORIA
x

a46a - moduł zaciskowyx

Automatyczny moduł zawijania i zacisku brzegów okleiny
Fastbind Casematic a46a posiada zintegrowany, sterowny sensorycznie moduł zawijania i zacisku brzegów okleiny montowanej okładki. Sterowny elektronicznie zacisk następuje automatycznie po wsunięciu okładki w szczelinę roboczą.

x
x
x
x

a46a - gilotyna
Gilotyna do naroży Ha10

Gilotyna Ha10 umożliwia precyzyjne obcięcie rogów okleiny dla perfekcyjnego ukształtowania rogów okładki. Konstrukcja gilotyny umożliwia łatwe czyszczenie powierzchni tnących i  zapewnia szybką regulację odległości cięcia w zależności od grubości materiału przeznaczonego na tekturki montażowe okładki.
x
x
x

a46a - dystanse

x
Zestaw magnetycznych elementów dystansowych
Casematic a46a wyposażony jest w parę prowadnic o szerokości 3 mm i parę magnetycznych elementów dystansowych, które ustalają 8 mm odległość pomiędzy tekturkami magnetycznymi (lewą i prawą), a paskiem grzbietowym okładki. Odległość tą można łatwo zmieniać na 10, 12, 14, 16 mm, zakładając inne, odpowiednio oznaczone pary tych magnetycznych elementów.
x
x
x

x

Corner Cutter Ha10

Zderzaki magnetyczne
To para magnetycznych elementów, które są pomocne podczas pozycjonowania okleiny na blacie roboczym urządzenia Casematic zwłaszcza wtedy, kiedy okleiną okładki jest samoprzylepny materiał, którego nie można pozycjonować na podświetlonym obszarze blatu roboczego według nadrukowanych na okleinie znaczników lub kiedy produkujemy okładki / opakowania seryjnie. Ponadto, te magnetyczne elementy mogą być wykorzystywane do pozycjonowania lub przytrzymywania materiału papierowego w określonym miejscu na każdym innym, metalowym blacie roboczym.
x
x

Case Smart a46a - tabela

 

Zobacz film prezentujący montaż okładki twardej na stanowisku Casematic Smart a46a
x

x