Fastbind Casematic Smart a46z ™ – zautomatyzowany stół montażowy okładek twardych

Casematic a46z

 

 

x
Inteligentna automatyzacja

x
Kompletnie wyposażony i ergonomiczny stół montażowy
x
Optymalny do prac na żądanie i do realizacji średnich serii produkcyjnych
x
Do okładek książek sięgających formatu 476 x 476 mm
x
Stół montażowy kompatybilny z maszynami klejącymi Fastbind oraz urządzeniami typu Fastbind FotoMount i Fastbind BooXTer.
x
Casematic a46z to półautomatyczny stół montażowy personalizowanych okładek twardych i wszelkiego typu opakowań wytwarzanych technologią Fastbind. Jest przeznaczony do produkcji  okładek o bardzo małych i bardzo dużych formatach: w niespełna minutę zmontujesz okładkę od formatu A6 do ponad 476 x 476 mm, bez zbytniej straty czasu na regulacje i ustawienia przy zmianie formatu wykonywanych prac. Bez trudu zmontujesz nie tylko okładki do książek i segregatorów, ale także luksusowe etui i opakowania, dekoracyjne obrazy na ścianę, czy okładki do fotograficznych fotoalbumów. Casematic a46z to idealne rozwiązanie do realizowanych „na żądanie” wszelkiego typu poligraficznych i nie tylko, prac wykończeniowych realizowanych w krótkich i średnich seriach produkcyjnych.
x

Łatwy, szybki i dokładny proces montażu
Dzięki unikalnym rozwiązaniom konstrukcyjnym i ergonomicznej  budowie Casematic-a a46z, proces tworzenia okładek i różnorodnych opakowań jest intuicyjny: umieść wydrukowany arkusz samoprzylepny na stole, za pomocą regulowanych prowadnic, odpowiednio ustaw tekturki montażowe i pasek grzbietowy okładki, za pomocą gilotyny Ha10 precyzyjnie przytnij naroża okleiny, a następnie zawiń krawędzie w automatycznej sekcji zawijania i zacisku brzegów okleiny. Dzięki precyzyjnie regulowanym prowadnicom, pozycja okładki jest zawsze optymalna, a tekst umieszczony na grzbiecie okładki zawsze ustawiony jest we właściwej pozycji. Opatentowana, automatycznie podnoszona i opuszczana szyna z prowadnicami okładki, zapobiega błędom: tekturki montażowe umieszcza się dokładnie tuż nad okleiną, co w zasadzie zmniejsza do minimum, czyli eliminuje, ryzyko powstawania na montowanej okładce pęcherzyków powietrza. Opcjonalne, magnetyczne zderzaki dystansowe pozwalają łatwo i szybko zmienić szerokość szczeliny między pakiem grzbietowym, a tekturkami montażowymi okładki.
x
Inteligentna automatyzacja
Proces tworzenia okładek i opakowań jest jeszcze łatwiejszy dzięki zastosowaniu inteligentnej automatyzacji. Możesz wyregulować jasność światła i wielkości oświetlanego obszaru dla mniejszych lub większych oklein. Zasysające powietrze sekcje blatu roboczego utrzymuje arkusz okleiny na właściwym miejscu co znacznie ułatwia jego precyzyjne pozycjonowanie. Po umieszczeniu tekturek montażowych prowadnice paska grzbietowego są automatycznie podnoszone, a automatycznie załączany stół powietrzny pomaga przesuwać okładkę i podsuwać naroża okleiny do przycinania gilotyną Ha10. Następnie, automatyczna sekcja zawijania i zacisku brzegów okleiny wykona swoją pracę po wsunięciu krawędzi okładki w jej szczelinę roboczą. Precyzyjne i szybkie wykonanie okładki twardej nigdy nie było łatwiejsze!

x

FUNKCJE I PARAMETRY TECHNICZNE
x

case_maker_cd_covers_uni_acase_maker_hard_cover_book_cases_uni_b

Profesjonalne okładki twarde i opakowania na żądanie
Fastbind Casematic a46z jest przeznaczony do montażu okładek twardych od małych do bardzo dużych formatów: produkujesz okładki od A6 do ponad 45 x 45 cm w niespełna minutę, bez straty czasu na skomplikowane ustawiania. Twórz okładki książek, segregatorów, luksusowe etui, dekoracje ścienne lub okładki albumów ze zdjęciami. Casematic a46z to idealne rozwiązanie, które zaspokoi wszystkie twoje potrzeby w zakresie realizacji krótkich i średnich serii produktowych.


x

AKCESORIA

Casematic accessories
x
Gilotyna do naroży Ha10

Gilotyna Ha10 umożliwia precyzyjne obcięcie rogów okleiny dla perfekcyjnego ukształtowania rogów okładki. Konstrukcja gilotyny umożliwia łatwe czyszczenie powierzchni tnących i  zapewnia szybką regulację odległości cięcia w zależności od grubości materiału przeznaczonego na tekturki montażowe okładki.
x

x

Corner Cutter Ha10

Zderzaki magnetyczne
To para magnetycznych elementów, które są pomocne podczas pozycjonowania okleiny na blacie roboczym urządzenia Casematic zwłaszcza wtedy, kiedy okleiną okładki jest samoprzylepny materiał, którego nie można pozycjonować na podświetlonym obszarze blatu roboczego według nadrukowanych na okleinie znaczników lub kiedy produkujemy okładki / opakowania seryjnie. Ponadto, te magnetyczne elementy mogą być wykorzystywane do pozycjonowania lub przytrzymywania materiału papierowego w określonym miejscu na każdym innym, metalowym blacie roboczym.

x

Quick Change Spacers

x
Zestawy magnetycznych elementów dystansowych
Casematic H46Pro wyposażony jest w parę prowadnic o szerokości 3 mm i parę magnetycznych elementów dystansowych, które ustalają 8 mm odległość pomiędzy tekturkami magnetycznymi (lewą i prawą), a paskiem grzbietowym okładki. Odległość tą można łatwo zmieniać na 10, 12, 14, 16 mm, zakładając inne, odpowiednio oznaczone pary tych magnetycznych elementów.

x
X
X

Case a46z - tabela

Zobacz film prezentujący montaż okładki twardej na stanowisku Casematic Smart a46a, którego głównym elementem jest Casematic a46z


x

x